עמותת יהלום פועלת לקידום פרויקטים בלעדיים לסיוע ותמיכה בחיילי היחידה בזמן שירותם הצבאי, כמו גם למען הבוגרים לאחר שחרורם מצה"ל ולאוכלוסיות שוליים בחברה הישראלית. העמותה שמה לה למטרה להעניק לחיילי היחידה את מעטפת התמיכה האופטימלית על מנת שיוכלו להפיק את המירב משירותם הצבאי, ומסייעת להם לממש את מלוא הפוטנציאל הטמון בהם לאחר השחרור. שותפות בפרויקטים מותנת בחברות פעילה בעמותה- לרישום כחבר עמותה לחץ כאן

עמותת יהלום שואפת להנגיש את האפשרות לרכישת השכלה אקדמית לכל בוגר שיבחר בכך. עמותת יהלום פועלת לגיוס ומתן מלגות לבוגרי היחידה בכדי להקל עליהם את הוצאות שכר הלימוד והמחיה בזמן הלימודים.

גובה מלגות הלימוד המוענקות על ידי העמותה הינו 10,000 ₪, במסגרת המלגה נדרש הבוגר להתנדב כ-130 שעות בפעילות חברתית בעמותת הבוגרים או בעמותות אחרות. רוצה לשמוע עוד? לפנייה במייל לרכז המלגות לחץ כאן

במהלך שנות פעילותה, יצרה העמותה מאגר נרחב של בוגרים העוסקים במגוון תחומים עשיר. על מנת לממש את הפוטנציאל הרשתי הקיים בקרב בוגרי היחידה, יזמנו פרויקט שמטרתו יצירת חיבורים בין הבוגרים, על מנת לסייע למשוחררים ולבוגרים במציאת עבודה ובהתאגדות לטובת יוזמות חברתיות ועסקיות.  רוצה לקחת חלק בפרויקט? רוצה שנעזור לך למצוא עבודה? פנה אלינו במייל או בפייסבוק

פרויקט ההנצחה והמורשת הוא פרויקט הדגל של עמותת יהלום שחרטה על דגלה "לזכור ולא לשכוח". במסגרת הפרויקט, מלווה העמותה באמצעות מתנדבים ומלגאים את משפחות הנופלים ועומדת עמם בקשר טלפוני רציף במהלך כל ימות השנה. נציגים מטעם העמותה מגיעים לכל אירועי הזיכרון והאזכרות של חללי היחידה, על מנת לספק מערך תמיכה למשפחות הנופלים ברגעים הקשים. רוצה לקחת חלק בפרויקט? פנה אלינו

חברי עמותה רשומים? אנחנו רוצים לתת לכם יותר! מגיעות לכם המון הטבות

עמותת יהלום תומכת בפצועים. בגוף ובנפש.
מכירים אנשים "שיושבים" עליהם עניינים מתקופת הצבא?
במסגרת פרוייקט חדש לתמיכה ועיבוד חווית לחימה, החלנו שיתוף פעולה עם עמותת Soul Talk.
העמותה פועלת להוצאת אירועי לצוותים לוחמים והפנייה לאנשי מקצוע לסיוע בעיבוד חוויות הלחימה.
רוצים לקחת חלק בפיתוח הפרוייקט? פנה אלינו

תכנית חניכה, תמיכה וליווי של בוגרי יחידה. התכנית מבוססת על מפגשים אישיים עם מנטור מצליח בתחומו המעוניין לתרום מניסיון חייו האישיים והמקצועיים. רוצה לקחת חלק בפרויקט? פנה אלינו

הפרויקט החברתי בעמותה שמטרתו לשרת את החברה הישראלית דרך התנדבות ועשייה חברתית – גם באזרחות. אנו מתחילים לבנות תשתית לפרויקט חברתי נרחב שתוביל העמותה, ובמקביל לקיים מספר אירועים מצומצמים הכוללים עשייה חברתית בתחומים שונים. אם יש בך את הרצון לקחת חלק ואף ליזום בפרויקטים החברתיים שהעמותה תוביל, היכנס ללינק והירשם במאגר המתנדבים של העמותה.

במטרה לסייע למשוחררי היחידה להסתגל לחיים האזרחיים, הקימה עמותת יהלום מערך יועצים מומחים בוגרי היחידה. מערך היועצים מורכב מבוגרים בעלי ניסיון במגוון תחומים הזמינים עבורכם, המשוחררים הטריים, בכל נושא הנוגע לפרק החיים המיידי שלאחר השירות הצבאי. יועצי העמותה מעניקים הכוונה וסיוע בתהליכי מציאת עבודה, בחירת מוסד לימודים ודרכי קבלה חלופיות לאוניברסיטאות ולמכללות.

היועצים, שהיו חיילים ביחידה והתמודדו עם הלבטים והאתגרים שלאחר השחרור בדיוק כמוכם, ישמחו להעניק לכם את מירב הכלים כדי שתוכלו לעבור מהמסגרת הצבאית לאזרחית באופן הנוח והקל ביותר. מעוניין להתייעץ? פנה אלינו במייל או בפייסבוק ונתאים לך את הבוגר המתאים ביותר עבורך!

העמותה דוגלת בהפעלת מערך תמיכה לכל הגורמים הפועלים ביחידה. חלק ניכר מהחיילים המשרתים ביחידה, בוחר להמשיך בשירות קבע ולא נחשף לפעילויות ומערכי הסיוע שמקיימת העמותה עבור החיילים והבוגרים. לכן, מקיימת העמותה פרויקט למען חיילי הקבע, במסגרתו מועברות להם הרצאות העשרה פעמיים בשנה.

פרויקט רוח גבית הוקם על מנת להקל על חיילים בודדים את ההסתגלות לחיים בישראל ולסייע להם במעבר מהשירות הצבאי לאזרחות. עמותת יהלום עובדת בשיתוף פעולה עם עמותת הבית של בנג'י, הפועלת למתן פתרונות דיור וסיוע כלכלי לחיילים בודדים. יתרה מכך פועלים מתנדבי "רוח גבית" במסגרת הפרויקט לסייע במגוון תחומים נוספים לחיילים הבודדים על פי צורכם האישי.

מעוניין לסייע? מעוניין לקבל סיוע או  לשמוע על הפרויקט? פנה אלינו

מפגש רעים החושף את בוגרי היחידה הוותיקים לעשייה ביחידה ובעמותה. רוצה שגם הצוות שלך יקח חלק בפרויקט? פנה אלינו

כחלק מפעילויות העמותה, מתקיימות סדנאות משתחררים לחיילים המגיעים לחודשים האחרונים לשירות החובה שלהם. סדנאות אלה כוללות פאנלים, מרצים אורחים והכנה אישית מודרכת לקראת המעבר הקרוב לחיים האזרחיים.

למעבר זה חשיבות מיוחדת לעמותה, זאת משום שרוב מאמצינו מכוונים לבוגרים ולא לחיילים בשירות חובה. כך שהמעבר מהשירות הצבאי לחיים האזרחיים הוא הרגע האידיאלי לחיזוק הקשר בין החיילים שמשתחררים לבין העמותה ומעניק להם היכרות עם הפעילויות והשירותים העומדים לרשותם. תקופה זו מציגה הזדמנות ייחודית לספק לחיילים רשת תמיכה חזקה ואמינה עם כניסתם לפרק הבא בחייהם.